Breaking news

Astra, Pandurii și Petrolul și-au aflat adversarele din Europa League

loading...

Echipele românești și-au aflat potențialii adversari din turul trei preliminar al Europa League, în cazul în care se vor califica în această fază a competiției europene.

europa league 2013Vineri la Nyon a avut loc tragerea la sorți pentru turul preliminar al Europa League.

Petrolul Ploieşti va întâlni formaţia olandeză Vitesse Arnhem, în turul trei preliminar al Ligii Europa, dacă va trece de Vikingur Gota.

Astra Giurgiu va juca în compania învingătoarei dintre Goteborg şi Trencin, dacă va trece de Omonia.

În timp ce Pandurii Târgu Jiu vor lupta cu câştigătoarea dublei manşe Beroe Stara Zagora (Bulgaria)/Hapoel Tel-Aviv (Israel), dacă va reuşi să învingă Levadia Tallinn.

Meciurile se vor desfăşura la 1 (turul) şi 8 august (returul).

Programul meciurilor din turul trei preliminar al Ligii Europa, conform tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Nyon:

Cernomoreţ Odesa (Ucraina)/Dacia Chişinău (Moldova) – Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/IBV Vestmannaeyjar (Islanda)

Swansea City (Anglia) – Malmo FF (Suedia)/Hibernian (Scoţia)

FC Sevilla (Spania) – FK Mladost Podgorica (Muntenegru)/FK Senica (Slovacia)

AS Saint-Etienne (Franţa) – FC Şahtior Soligorsk (Belarus)/FC Milsami Orhei (Moldova)

FC Irtysh Pavlodar (Kazahstan)/NK Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) – Udinese Calcio (Italia)

FC Petrolul Ploieşti (România)/Vikingur (Insulele Feroe) – Vitesse (Olanda)

HNK Hajduk Split (Croaţia)/FK Turnovo (Macedonia) – FC Dila Gori (Georgia)/Aalborg BK (Danemarca)

FK Jablonec (Cehia) – Stromsgodset TF (Norvegia)/Debreceni VSC (Ungaria)

FK Ventspils (Letonia)/AS Jeunesse Esch (Luxemburg) – Maccabi Haifa FC (Israel)/FC Khazar Lankaran (Azerbaidjan)

Skonto Riga (Letonia)/FC Slovan Liberec (Cehia) – FC Zurich (Elveţia)

FK Kukesi (Albania)/FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) – Metalurg Doneţk (Ucraina)

Qarabag FK (Azerbaidjan)/GKS Piast Gliwice (Polonia) – Anorthosis Famagusta (Cipru)/Gefle IF (Suedia)

FC Dinamo Minsk (Belarus)/NK Lokomotiva Zagreb (Croaţia) – Trabzonspor AŞ (Turcia)/Derry City FC (Irlanda)

IL Hodd (Norvegia)/FC Aktobe (Kazahstan) – Breidablik (Islanda)/SK Sturm Graz (Austria)

FC Levadia Tallinn (Estonia)/CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (România) – PFC Beroe Stara Zagora (Bulgaria)/Hapoel Tel-Aviv FC (Israel)

HNK Rijeka (Croaţia)/Prestatyn Town FC (Ţara Galilor) – NK Olimpija Ljubljana (Slovenia)/MSK Zilina (Slovacia)

WKS Slask Wroclaw (Polonia)/FK Rudar Pljevlja (Muntenegru) – FC Bruges (Belgia)

Randers (Danemarca) – FK Jagodina (Serbia)/FC Rubin Kazan (Rusia)

Tromso IL (Norvegia)/FC Inter Baku (Azerbaidjan) – FC Differdange 03 (Luxemburg)/FC Utrecht (Olanda)

Asteras Tripolis (Grecia) – SK Rapid Viena (Austria)

IFK Goteborg (Suedia)/AS Trencín (Slovacia) – FC Astra Ploieşti (România)/AC Omonia (Cipru)

VMFD Zalgiris (Lituania)/FC Pyunik (Armenia) – FC Honka Espoo (Finlanda)/KKS Lech Poznan (Polonia)

Motherwell (Scoţia) – FC Kuban Krasnodar (Rusia)

HSK Zrinjski (Bosnia-Herţegovina)/PFC Botev Plovdiv (Bulgaria) – VfB Stuttgart (Germania)

GD Estoril-Praia (Portugalia) – Hapoel Ramat Gan (Israel)

FK Vojvodina (Serbia)/Budapest Honved FC (Ungaria) – Bursaspor (Turcia)

Skoda Xanthi (Grecia)/Linfield FC (Irlanda de Nord) – KR Rejkyavik (Islanda)/Standard Liege (Belgia)

Sparta Praga (Cehia)/BK Hacken (Suedia) – FC Thun (Elveţia)/FC Chikhura Sachkhere (Georgia)

FC Valletta (Malta)/FC Minsk (Belarus) – Rosenborg Trondheim (Norvegia)/Saint Johnstone (Scoţia)

loading...

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata