Astra Giurgiu a remizat cu West Ham United, în turul trei preliminar al Europa League

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, joi, în deplasare, scor 2-2, partida tur cu West Ham United, în turul trei preliminar al Europa League.

astra giurgiu - cfr cluj - uefaAstra Giurgiu a reușit să fie egala englezilor de la West Ham United, grație unui autogol marcat de Ogbonna în minutul 82.

Englezii au reușit deschiderea scorului în minutul 23 prin E. Valencia, iar în minutul 51 conduceau cu 2-0, iar soarta partidei părea petleciuită.

Numai că Astra Giurgiu nu s-a predat și a reușit să marcheze primul gol în minutul 71 prin Boldrin.

Giurgiuvenii au reușit să macrheze profitând de faptul că West Ham United a jucat în inferioritate numerică din minutul 59, după eliminarea lui Collins.

Și minunea s-a produs încă odată în minutul 82 când au reușit egalarea, după ce Ogbonna a marcat în proprie poartă.

Astfel că după 90 de minute de joc, Astra a plecat din Anglia cu o remiză nesperată care-o dă șanse de calificare în Grupele Europa League.

Returul se va juca pe 6 august la Giurgiu.