Astra Giurgiu a ratat calificarea în optimile de finală ale Europa League

Astra Giurgiu a ratat calificarea în optimile de finală ale Europa League după ce a fost învinsă, joi, în deplasare, de echipa RC Genk, scor 1-0, în manşa secundă a 16-imilor de finală a competiției europene de fotbal.

astra - uefaCampioana României la fotbal s-a oprit joi seară în 16-imile de finală ale Europa League. Astra Giurgiu a fost învinsă la limită, scor 0-1 de RC Genk din Belgia.

Pozuelo a marcat unicul gol al partidei în minutul 67, dintr-o lovitură liberă de pe partea stângă.

În minutul 86, Marius Şumudică a fost trimis în tribună, din cauza protestelor sale repetate.

În partida tur din România, scorul s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Meciul a fost arbitrat de olandezul Serdar Gozubuyuk, ajutat de asistenţii Bas van Dongen şi Davie Goossens, de adiţionalii Pol van Boekel şi Dennis Higler, iar Joost van Zuilen este rezervă.

Tragerea la sorţi a optimilor de finală ale Ligii Europa este programată vineri, la Nyon.