ASA Tg. Mureș a luat o bătaie cruntă de AS Saint-Etienne, în Europa League

ASA Tg. Mureș a încasat joi seară, în prima manșă a turului trei preliminar Europa League, o înfrângere usturătoare, pe teren propriu, în partida cu AS Saint-Etienne.

steaua - asa tg muresASA Tg. Mureș a fost învinsă joi seară, cu 3-0, de AS Saint-Etienne, pe Stadionul Trans-Sil din Tg. Mureș, în prima manșă a turului trei preliminar al Europa League la fotbal.

Vicecampioana României și-a anulat astfel șansele de a se califica în grupele Ligii Europa.

Ismaël Diomandé  a deschis scorul în minutul 24,  iar Romain Hamouma a marcat de două ori, primul gol în minutul 75 iar cel de-al doilea în minutul 83.

ASA Tg. Mureș a fost depășită la toate capitolele și a cedat la scor de neprezentare partida cu francezii.

Returul turului trei preliminar al Europa League se joacă pe 6 august, la Saint-Etienne.