Alexandra Cadanțu s-a calificat în sferturile de finală la Tașkent

Alexandra Cadanțu s-a calificat miercuri, în sferturile de finală ale turneului de tenis de la Tașkent, dotat cu premii totale în valoare de 235.000 de dolari.

alexandra cadantuAlexandra Cadanțu s-a impus lejer, miercuri, în optimi, în fața ucrainencei Nadiya Kichenok, locul 114 wta.

Românca a câștigat meciul cu Nadiya Kichenok, cu scorul de 6-1, 6-3, după o oră și 19 minute de joc.

În sferturile de finală, românca va juca cu învingătoarea partidei disputată de Olga Govortsova și Donna Vekic.

Pentru accederea în sferturile de finală, Cadanțu și-a asigurat un cec în valoare de 5.775 de dolari și 70 puncte wta.

Din păcate, Irina Begu a fost învinsă în optimi de iberica Maria Teresa Torro Flor, în două seturi, scor 1-6, 5-7.