A doua victorie pentru Oltchim în turneul din Ungaria

Echipa de handbal Oltchim Rm. Vîlcea a înregistrat a doua victorie în cadrul  turneului amical care se desfăşoară la Gyor, în Ungaria.

oltchimDouă victorii în primele două partide disputate de handbalistele de la Oltchim, în cadrul Szabella Cup. Handbalistele vîlcence au trecut categoric de Hypo Viena, campioana Austriei, scor 29-22. Austriecele au condus pînă în minutul 20, scor 10-9, dar la pauză Oltchim a intrat în avantaj: 14-13. În repriza a doua româncele şi-au impus jocul şi au cîştigat fără emoţii. Foarte bună între buturi portarul Talida Tolnai care între altele a apărat şi 3 aruncări de la 7 metri.

Oltchim va întîlni sîmbătă seara, de la ora 19:25, în ultimul meci al turneului, echipa gazdă Gyor, dar vîlcencele sînt foarte aproape de cîştigarea turneului după ce Gyor a fost învinsă în prima zi de Hypo Viena, 24-22.