Dolce Sport transmite în direct Campionatul Mondial de Handbal Masculin

loading...

Din 11 ianuarie, Dolce Sport va transmite în direct și în exclusivitate pentru România, Campionatul Mondial de Handbal Masculin ce se va desfășura în Franța.

jucator-handbalAflat la cea de-a 25-a editie, acesta reuneste in Franta cele mai bune 24 de echipe nationale, printre care Qatar, Germania, Spania, Croatia, Japonia, Egipt si Tunisia.

Meciurile sunt programate astfel:

Miercuri, 11.01
– Franta – Brazilia, ora 21:45. Dolce Sport 1

Joi, 12.01
– Macedonia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Spania – Islanda, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Polonia – Norvegia, ora 21:45, Dolce Sport 3

Vineri, 13.01
– Germania – Ungaria, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Japonia – Franta, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Danemarca – Argentina, ora 21:45, Dolce Sport 2

Sambata, 14.01
– Islanda – Slovenia, ora 15:45, Dolce Sport 2
– Brazilia – Polonia, ora 15:45, Dolce Sport 3
– Norvegia – Rusia, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Tunisia – Spania, ora 18:45, Dolce Sport 3
– Ungaria – Croatia, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Egipt – Danemrca, ora 21:45, Dolce Sport 3

Duminica, 15.01
– Islanda – Tunisia, ora 15:45, Dolce Sport 3
– Franta – Norvegia, ora 18:45, Dolce Sport 3

Luni, 16.01
– Slovacia – Macedonia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Danemarca – Suedia, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Polonia – Rusia, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Croatia – Belarus, ora 21:45, Dolce Sport 3

Marti, 17.01
– Norvegia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1
– Slovenia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Rusia – Franta, ora 21:45, Dolce Sport 1

Miercuri, 18.01
– Macedonia – Spania, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Suedia – Qatar, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Belarus – Germania, ora 21:45, Dolce Sport 3

Joi, 19.01
– Rusia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1
– Franta – Polonia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Macedonia – Islanda, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Spania – Slovacia, ora 21:45, Dolce Sport 1

Vineri, 20.01
– Germania – Croatia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Suedia – Egipt, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Qatar – Danemarca, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Belarus – Ungaria, ora 21:45, Dolce Sport 2

Sambata, 21.01
– Optimi, meciul 1, ora 17:00
– Optimi, meciul 2, ora 19:00
– Optimi, meciul 3, ora 21:45
– Optimi, meciul 4, ora 21:45

Duminica, 22.01
– Optimi, meciul 5, ora 17:00
– Optimi, meciul 6, ora 17:00
– Optimi, meciul 7, ora 19:00
– Optimi, meciul 8, ora 21:45

Marti, 24.01
– Sfertul 1, ora 18:00
– Sfertul 2, ora 20:00
– Sfertul 3, ora 21:45
– Sfertul 4, ora 21:45

Joi, 26.01
– Semifinala 1, ora 21:45

Vineri, 27.01
– Semifinala 2, ora 21:45

Sambata, 28.01
– Finala mica, ora 21:45

Duminica, 29.01
– Finala mare, ora 18:30

370 0
loading...
No Comment

Lasă un comentariu

*

*