Breaking news

Dolce Sport transmite în direct Campionatul Mondial de Handbal Masculin

loading...
0 11

Din 11 ianuarie, Dolce Sport va transmite în direct și în exclusivitate pentru România, Campionatul Mondial de Handbal Masculin ce se va desfășura în Franța.

jucator-handbalAflat la cea de-a 25-a editie, acesta reuneste in Franta cele mai bune 24 de echipe nationale, printre care Qatar, Germania, Spania, Croatia, Japonia, Egipt si Tunisia.

Meciurile sunt programate astfel:

Miercuri, 11.01
– Franta – Brazilia, ora 21:45. Dolce Sport 1

Joi, 12.01
– Macedonia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Spania – Islanda, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Polonia – Norvegia, ora 21:45, Dolce Sport 3

Vineri, 13.01
– Germania – Ungaria, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Japonia – Franta, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Danemarca – Argentina, ora 21:45, Dolce Sport 2

Sambata, 14.01
– Islanda – Slovenia, ora 15:45, Dolce Sport 2
– Brazilia – Polonia, ora 15:45, Dolce Sport 3
– Norvegia – Rusia, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Tunisia – Spania, ora 18:45, Dolce Sport 3
– Ungaria – Croatia, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Egipt – Danemrca, ora 21:45, Dolce Sport 3

Duminica, 15.01
– Islanda – Tunisia, ora 15:45, Dolce Sport 3
– Franta – Norvegia, ora 18:45, Dolce Sport 3

Luni, 16.01
– Slovacia – Macedonia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Danemarca – Suedia, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Polonia – Rusia, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Croatia – Belarus, ora 21:45, Dolce Sport 3

Marti, 17.01
– Norvegia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1
– Slovenia – Tunisia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Rusia – Franta, ora 21:45, Dolce Sport 1

Miercuri, 18.01
– Macedonia – Spania, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Suedia – Qatar, ora 21:45, Dolce Sport 2
– Belarus – Germania, ora 21:45, Dolce Sport 3

Joi, 19.01
– Rusia – Brazilia, ora 15:00, Dolce Sport 1
– Franta – Polonia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Macedonia – Islanda, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Spania – Slovacia, ora 21:45, Dolce Sport 1

Vineri, 20.01
– Germania – Croatia, ora 18:45, Dolce Sport 1
– Suedia – Egipt, ora 18:45, Dolce Sport 2
– Qatar – Danemarca, ora 21:45, Dolce Sport 1
– Belarus – Ungaria, ora 21:45, Dolce Sport 2

Sambata, 21.01
– Optimi, meciul 1, ora 17:00
– Optimi, meciul 2, ora 19:00
– Optimi, meciul 3, ora 21:45
– Optimi, meciul 4, ora 21:45

Duminica, 22.01
– Optimi, meciul 5, ora 17:00
– Optimi, meciul 6, ora 17:00
– Optimi, meciul 7, ora 19:00
– Optimi, meciul 8, ora 21:45

Marti, 24.01
– Sfertul 1, ora 18:00
– Sfertul 2, ora 20:00
– Sfertul 3, ora 21:45
– Sfertul 4, ora 21:45

Joi, 26.01
– Semifinala 1, ora 21:45

Vineri, 27.01
– Semifinala 2, ora 21:45

Sambata, 28.01
– Finala mica, ora 21:45

Duminica, 29.01
– Finala mare, ora 18:30

loading...

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata