Programul teatrelor în București

loading...

teatruTeatrul Naţional Bucureşti:

Sala Mare

marţi, 2 februarie, ora 19.00 – “Toţi fiii mei” de Arthur Miller;

miercuri, 3 februarie, ora 19.00 – “Sânziana şi Pepelea”, după Vasile Alecsandri,

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Comedia norilor”, după Aristofan;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Toţi fiii mei” de Arthur Miller;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “Ivan Turbincă”, după Ion Creangă;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Eduard al III-lea” de William Shakespeare;

Sala Amfiteatru:

marţi, 2 februarie, ora 19.00 – “Sinucigaşul” de Nikolai Erdman;

miercuri, 3 februarie, ora 19.00 – “Noiembrie” de Ana Maria Bamberger;

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Egoistul” de Jean Anouilh;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Visul unei nopţi de vară” de William Shakespeare;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “A patra soră” de Janusz Glowacki;

duminică, 7 februarie, ora 11.00 – “Egoistul” de Jean Anouilh;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Încă-i bine” de Rodica Popescu Bitănescu;

Sala Atelier:

marţi, 2 februarie, ora 19.00 – “Lecţia” de Eugene Ionesco;

miercuri, 3 februarie, ora 19.00 – “Şapte dintr-o lovitură” de Lia Bugnar;

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Legenda marelui inchizitor”, după Feodor Dostoievski;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Camerista”, după Hermann Broch;

sâmbătă, 6 februarie, ora 20.00 – “Dialoguri şi fantezii în jazz”;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Dulcea pasăre a tinereţii” de Tennessee Williams;

Sala 99:

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “Cu uşile închise” de Jean Paul Sartre;

duminică, 7 februarie, ora 11.00 – “Teatrul Naţional pentru Copii”.

Teatrul Odeon:

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Camera de hotel – o trilogie” de Barry Gifford, regia Alexandru Dabija;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “Pyramus & Thisbe 4 You”, după William Shakespeare, regia Alexandru Dabija;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “În container” de Constantin Cheianu, regia Cristian Ban.

Teatrul de Comedie:

Sala Mare:

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Revizorul” de N.V. Gogol, regia Horaţiu Mălăele;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Leonce şi Lena” de Georg Buchner, regia Horaţiu Mălăele;

sâmbătă, 6 februarie, ora 18.00 – “Casa Zoikăi” de Mihail Bulgakov, regia Alexandru Tocilescu;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Avarul îndrăgostit” de Cristian Juncu, după Molière, regia Vlad Massaci;

Sala Studio:

miercuri, 3 februarie, ora 19.30 – “O lume pe dos” de Terrence McNally, A. R. Gurney Jr., Christopher Durang, regia Iarina Damian;

joi, 4 februarie, ora 19.30 – “Fitness” de Jacques de Decker, regia Mihai Bisericanu;

vineri, 5 februarie, ora 19.30 – “Înmormântarea” de Peter Nadas, regia Laszlo Bocsardi;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.30 – “Domnişoara Iulia” de August Strindberg, regia Liviu Lucaci;

duminică, 7 februarie, ora 19.30 – “Fata de mătase artificială” de Irmgard Keun, regia Vlad Massaci.

Teatrul ACT:

marţi, 27 februarie, ora 19.30 – “Seară de pian” cu Laura Dănăilă;

joi, 4 februarie, ora 19.30 – “Catrenele lui Omar Khayyam”, seară de lectură, lectura Radu Ciobănaşu, pian Tiberiu Chirănuş.

Teatrul Mic:

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Furtuna” de William Shakespeare, regia Cătălin Buzoianu;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Cum iubeşte cealaltă jumătate” de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “Doamna noastră din Pascagoula” de Tennessee Williams, regia Florin Fătulescu;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Hotelul dintre lumi” de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Alice Barb.

Teatrul Foarte Mic:

joi, 4 februarie, ora 19.00 – “Iubire confort 2″ de Nicole Duţu, regia Florin Zamfirescu;

vineri, 5 februarie, ora 19.00 – “Blocaj în trafic” de Bogdan Costin, regia Diana Iliescu;

sâmbătă, 6 februarie, ora 19.00 – “COOLori” de Peca Ştefan, regia Diana Iliescu;

duminică, 7 februarie, ora 19.00 – “Interzis sub 18 ani” de Mihaela Michailov, regia Ioana Păun.

434 0
loading...
No Comment

Lasă un comentariu

*

*